Товарознавча експертиза ковбасних виробів та особливості їх митного оформлення
15

В 2014 році спостерігалося також скорочення імпорту ковбаси. Внаслідок девальвації гривні імпорт даної продукції за вісім місяців зменшився до 445 т, тоді як за цей період у минулому році цей показник склав майже 600 т.

Виробництво ковбасних виробів у цьому році скоротилася на 3% і за січень-вересень склала 172,4 тис. т. Найбільшу частку в структурі займають вироби ковбасні варені, сосиски і сардельки - 65%, що свідчить про низької купівельної спроможності українського населення.

У порівнянні з аналогічним періодом 2014 експорт ковбасних виробів в Україні скоротився на 82,0% (у натуральному вираженні). Основними ринками збуту були Росія (74,0% від загального обсягу експорту в натуральному вираженні), Грузія (16,9%) і Молдова (2,6%). Імпорт, за підсумками звітного періоду, скоротився на 57,0% (у натуральному вираженні) і склав трохи більше 119 тонн або 0,1% від загального обсягу ринку. В основному, в Україну ввозилася продукція з Італії (44,8% від загального обсягу імпорту в натуральному вираженні), Іспанії (24,3%) та Словаччині (11,9%).

 

 

1.2. Напрями розширення асортименту  ковбасних виробів

В Україні проводиться пошук і розробка нових рецептур м'ясної продукції заданого хімічного складу, впроваджуються та розробляються новітні технології, які наближають до мінімуму витрати м'яса при переробці, за- безпечують раціональне використання сировини. Для м'ясної промисловості перспективним є застосування сучасних поліп- шувачів органолептичних властивостей, використання різних добавок.

Серед м’ясних товарів і ковбасні вироби характеризуються високою харчовою цінністю завдяки вдалому поєднанню високоякісної сировини, відповідній її обробці, наявності широкого вибору продукції, яка задовольняє потреби різноманітних споживачів. Асортимент ковбасних виробів став більш різноманітним і оригінальним. Підприємства виробляють різноманітні ковбасні вироби де все більшу популярність набувають продукти із м’яса домашньої птиці.