Товарознавча експертиза ковбасних виробів та особливості їх митного оформлення
93

За останні роки збільшилась кількість ковбасних виробів, які випускають упакованими у різні полімерні матеріали і з додатковим обробітком.

Паштети вагові загортають у серветки з пергаменту, підпергаменту, в целюлозну плівку або інші види пакувальних матеріалів масою нетто до трьох кілограмів, їх укладають у кожну одиницю тари не більше ніж у два ряди. Розфасовані паштети загортають в алюмінієву лаковану фольгу марки ФЛ або фасують у поліамідні оболонки, пластикові контейнери, під вакуумом у газонепроникні плівкові матеріали і пакети масою нетто до 0,5 кт. Паштети пакують у чисті ящики із картону, у відремонтовану і санітарно-оброблену багатообігову тару (дерев'яну та полімерну), а також у тару-устаткування та спеціалізовані контейнери. Багатообігову тару накривають кришкою або пергаментом, підпергаментом, полімерними та іншими матеріалами. Маса брутто продукції в багатообіговій тарі повинна бути не більша ніж 30 кг, маса нетто в ящиках із картону — не більша ніж 20 кг.

Упаковка ковбас в усадочну плівку має привабливий вигляд, здійснює захист, запобігає зловживанням, дозволяє етикетувати, маркувати, наносити яскравий малюнок і в цілому є важливим елементом їх успішної реалізації. Вона дає можливість вводити бандеролі, вдосконалювати герметизацію і відкривання; дозволяє поліпшувати гігієнічний стан продукту.

Використання плівок із хітозану, збагачених ефірними оліями (анісова, базиликова, коріандрова і орегано), сприяє підвищенню стійкості у зберіганні, завдяки антимікробній активності. Додавання олії орегано знижує проникність плівок щодо водяної пари, збільшує їх еластичність і знижує опірність до розривання.

Ковбасні і кулінарні вироби з м'яса птиці:

- назву та сорт продукту;

- назву та вид продукту відповідно до рецептури;