Інформаційні системи в аграрному менеджменті
212

Пароль записує в АРМ і сповіщає клієнту адміністратор системи. Крім того, для захисту системи від несанкціонованого доступу і підробки документів при дистанційному зв’язку з банком може використовуватись криптографічна система та система електронного підпису. Для цього кожний клієнт повинен мати дискету (чи інший носій) з оригіналом електронного підпису і вставляти носій у комп’ютер на вимогу системи.

У сучасних комп’ютерних технологіях значна кількість раніше трудомістких логічних і розрахункових операцій (навіть з певним використанням ЕОМ) можуть виконуватися програмними засобами: розподіл загальногосподарських, загальновиробничих і транспортно-заготівельних витрат, розподіл послуг допоміжних виробництв, закриття окремих рахунків і т. ін. Для цього в системах передбачаються спеціальні інструментальні засоби.

Як і задачі нормування та планування, обліково-аналітичні задачі вирішуються в діалоговому режимі з послідовним входженням через головне меню у відповідні підменю і введенням діалогових команд та даних. Проте в конкретних пакетах є своя специфіка. Наприклад, в АРМ бухгалтера ІАЕ УААН при роботі з системою для одержання поточних довідок, висвітлення даних довідників в окремих вікнах екрана і видачі команд на одержання різних видів підсумків широко задіюються функціональні клавіші F1 — F12 клавіатури ПЕОМ.

Після запуску системи «Клієнт-банк» на екрані з’являється головне меню, яке може мати зміст, вказаний на рис. 16.8.

ГОЛОВНЕ МЕНЮ

1   Платіжні документи

2   Модем

3   Звітність

4   Основний рахунок

5   Довідники

6   Сервіс

7   Вихід із АРМ

 
АРМ «Клієнт-банк»

Рис. 16.8. Головне меню АРМ “Клієнт-банк”

При входженні у відповідний рядок меню відкриваються підменю з переліком певних видів робіт чи документів: нові, перегляд-коригування, на обробку, в попереднє меню (після входження в рядок 1 — «Платіжні документи»); зчитування документів, передача