Інформаційні системи в аграрному менеджменті
99

У розділі «Характеристика задачі» дається повна назва і код задачі (наприклад, задача: «Планування виробничих витрат і собівартості продукції рослинництва», код задачі – 0121), її призначення і техніко-економічна сутність; перелік об’єктів, при управлінні якими розв’язується задача; періодичність розв’язання і терміни видачі вихідної інформації; умови, за яких призупиняється розв’язання задачі; зв’язки задачі з іншими задачами (див. рис. 14.1; 15.1); розподіл дій між персоналом і технічними засобами.

У розділі «Вихідні повідомлення» у вигляді таблиць і тексту описуються вихідні повідомлення (машинограми, відеокадри, масиви на машинних носіях) та їх структурні одиниці, які мають самостійне значення. Наприклад, при рішенні задачі планування витрат на виробництво продукції рослинництва таблиці можуть мати вигляд, показаний у табл. 9.2 і 9.3.

Таблиця 9.2

Перелік і опис вихідних повідомлень

№ п/п

Назва повідомлення

Іден­тифі­катор

Форма подання

Періо­дичність видачі

Термін видачі

Одер­жувач

1

План витрат на виробництво продукції

В101

Машино­грама

Один раз на рік

Кінець звітного року

Еконо-міст

2

Програмні показники і витрати

М102

Масив на диску

’’

’’

База даних

У розділі «Вхідні повідомлення», як і в попередньому розділі, у вигляді таблиць чи тексту описуються вхідні повідомлення (пер­винні документи, нормативно-довідкові масиви і масиви, сформовані раніше при розв’язуванні цієї чи інших задач) та структурні одиниці вхідних повідомлень (табл. 9.4 і 9.5).

Таблиця 9.3

Перелік і опис основних структурних одиниць вихідних повідомлень

№ п/п

Структурна
одиниця

Ідентифікатор вихідного повідомлення

Точність обчислень

1

Підрозділ

В101, М102

2

Культура

– ’’ –

3

Посівна площа

– ’’ –

0,1

4

Урожайність:

основної продукції

– ’’ –

0,1

побічної продукції

– ’’ –

0,1