Інформаційні системи в аграрному менеджменті
178

15.4 Технологія розв’язування задач в ІС планування

Більшість технологічних схем розв’язування планових задач зводиться до введення в ЕОМ змінної інформації про основні програмні показники виробництва і наступного машинного розрахунку планів на основі додаткового підключення вхідних баз даних з нормативами і іншими, при необхідності, даними (довідники, облікові дані тощо), що в узагальненому вигляді на прикладі однієї із задач показано на рис. 9. 12.

У сучасних інформаційних технологіях планові задачі вирішуються переважно в діалоговому режимі з допомогою систем меню, шаблонів, запитів і т.д. Оскільки в ІС нормування і планування часто використовуються одні й ті самі програмні продукти, то біль­шість технологічних процедур для розглянутих пакетів такі самі, як і описані в попередньому розділі. Але є і особливості. Наприклад, у пакеті «Прайс» при розрахунках вихідних машинограм після входження в пункт головного меню «Планові розрахунки» на екрані з’являється відеокадр, показаний на рис. 15. 2.

Рис. 15.2. Відеокадр видачі команд для планових розрахунків

Права частина відеокадра використовується для перегляду і вибору з допомогою полів «Перший», «Попередній», «Наступний» «Останній» потрібного коду відділку, бригади, тварин та продукції. Розрахунок починається після підведення курсора на поле «Почати розрахунок» і натискання клавіша «Enter». Після закінчення розрахунку курсор переміститься на поле «Перегляд» і натискання клавіша «Page Dоwn» дозволить переглядати відеограму, а поле «Друк» забезпечує її друк.

Зміна відеокадра здійснюється активізацією поля «Вихід».