Міжнародна економічна діяльність України
513

Продовження дод. 10

1 червня

Зустріч Президента України з Президентом Європейської Комісії Ж. Сантером. Підписання Тимчасової угоди про торгівлю та питання, пов’язані з торгівлею між Україною та ЄС.

Липень

Створено Представництво України при Європейських співтовариствах.

1996 р.

6—7 травня

Засідання Спільного комітету Україна — ЄС. Обговорено стан ратифікації УПС, питання надання Україні статусу країни з перехідною економікою.

Червень

Європейський Союз визнав за Україною статус країни з перехідною економікою.

12—13 вересня

Візит члена Європейської Комісії X. Ван ден Брука до Києва. Підписання індикативної програми ТАСІС для України на 1996—1999 рр. та Фінансового протоколу про спільний план дій ЄС/Великої сімки стосовно реструктуризації української енергетичної галузі.

6 грудня

Прийняття Радою Міністрів ЄС Плану дій щодо України. Висловлено готовність розвивати й посилювати політичні й економічні відносини з Україною.

1997 р.

5 лютого

Під час засідання Україна — Трійка ЄС на рівні Міністрів закордонних справ обговорено шляхи імплементації Плану дій, можливість відкриття у Києві центру документації ЄС.

17—18 квітня

Засідання Спільного комітету Україна — ЄС. Обговорено проблеми торговельно-економічного співробітництва

15 липня

Підписано Угоду між Європейським співтовариством з вугілля та сталі та Урядом України про торгівлю сталеливарними виробами.

5 вересня

Перший саміт Україна — ЄС (Київ). Підтверджено європейський вибір України. Обговорено наявні проблеми в договірно-правовій сфері, розглянуто шляхи економічного співробітництва.

1 грудня

Одностороннє введення Україною безвізового режиму для власників дипломатичних паспортів країн — чле-
нів ЄС.

1998 р.

24 лютого

Створено Українську частину Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС.

1 березня

Набуття чинності Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС.