Міжнародна економічна діяльність України
571

А. ОБОВ’ЯЗКИ ПРОДАВЦЯ

Б. ОБОВ’ЯЗКИ ПОКУПЦЯ

А.1. Надання товару відповідно до договору
Продавець зобов’язаний відповідно до договору купівлі-продажу надати покупцеві товар, комерційний рахунок-факту­ру або еквівалентне йому електронне повідомлення, а також будь-які інші докази відповідності, які можуть вимагатися за умовами договору купівлі-про­дажу.

Б.1. Сплата ціни
Покупець зобов’язаний сплатити передбачену договором купівлі-продажу ціну товару.

А.2. Ліцензії, свідоцтва та інші формальності
Продавець зобов’язаний за свої кошти і на свій ризик отримати будь-яку експортну ліцензію або інше офіційне свідчення, а також виконати, якщо це вимагатиметься, всі митні формальності для експорту товару.

Б.2. Ліцензії, свідоцтва та інші формальності
Покупець зобов’язаний за свої кошти
і на свій ризик отримати будь-яку імпортну ліцензію або інше офіційне свідчення, а також виконати, якщо це
вимагатиметься, всі митні формаль-
ності для імпорту товару і для його транзитного перевезення через треті країни.

А. ОБОВ’ЯЗКИ ПРОДАВЦЯ

Б. ОБОВ’ЯЗКИ ПОКУПЦЯ

А.3. Договори перевезення і страхування
а) Договір перевезення
Продавець зобов’язаний укласти за свої кошти на звичайних умовах договір перевезення товару до узгодженого пункту в названому місці призначення за звичайним маршрутом і згідно з наведеним способом. Якщо такий пункт не узгоджений або не визначений практикою подібного роду поставки, продавець може обрати найбільш придатний для нього пункт у названому місці призначення.
б) Договір страхування
Продавець зобов’язаний забезпечити за свої кошти — як це обумовлено в договорі купівлі-продажу — страхування вантажу на умовах, що дають змогу покупцеві або іншій особі, що володіє стра­ховим інтересом, звернутися безпосередньо до страхувальника, а також надати покупцеві страховий поліс або інший доказ страхового покриття.
Страхування має бути здійснено у страхувальника або в страховій компанії, що користується доброю репутацією і, якщо немає спеціальних угод про протилежне, воно має бути вироблене відповідно до мінімального покриття згідно з умовами Інституту з розроблення вантажних термінів (Insti­tute Cargo Clauses) (Об’єднання лондонських страхувальників (Institute of London Underwriters)) або будь-якого подібного збірника договірних статей. Тривалість стра­\хового покриття повинна відповідати статтям Б.4 і Б.5. На вимогу покупця і за його рахунок продавець зобов’язаний здійснити страхування від військових ризиків, страйків, заколотів та інших цивільних заворушень, якщо це мож­ливе. Страхування повинно покривати принаймні передбачену в договорі купівлі-продажу ціну плюс 10 % (тобто 110 %) і має бути укладено у валюті договору купівлі-продажу.

Б.3. Договори перевезення і страхування
а) Договір перевезення
Немає зобов’язань.
б) Договір страхування
Немає зобов’язань.

А.4. Поставка
Продавець зобов’язаний надати товар перевізникові, з яким укладено договір перевезення відповідно до статті А.3, а за наявності кількох перевізників — першому з них для транспортування в узгоджений пункт у названому місці призначення в установлену дату або в межах обумовленого терміну.

Б.4. Прийняття поставки
Покупець зобов’язаний прийняти поставку товару відразу після його доставки відповідно до статті А.4 й отримати товар від перевізника в названому місці призначення.